Chybová zpráva

  • Deprecated function: Creation of dynamic property BotchaFormNone::$id is deprecated ve funkci BotchaFormNone->__construct() (řádek: 214 v souboru /data/web/virtuals/133999/virtual/www/sites/all/modules/botcha/controller/form/botcha.form.controller.inc).
  • Deprecated function: Creation of dynamic property BotchaForm::$id is deprecated ve funkci BotchaForm->__construct() (řádek: 95 v souboru /data/web/virtuals/133999/virtual/www/sites/all/modules/botcha/controller/form/botcha.form.controller.inc).
  • Deprecated function: Creation of dynamic property BotchaForm::$form_id is deprecated ve funkci BotchaForm->__construct() (řádek: 96 v souboru /data/web/virtuals/133999/virtual/www/sites/all/modules/botcha/controller/form/botcha.form.controller.inc).

Tábor 2006

Tábor už poosmé proběhl na tábořišti YMCA ve Veverské Bítýšce u Brna od 15. do 29.7. Tábora se zúčastnilo 26 dětí s těžkým zrakovým postižením do 17 let a 5 těžce zrakově postižených instruktorů.
Táborovou knihou byl v letošním roce Poklad na Stříbrném jezeře.
Novinkou letošního tábora byly podvečerní či večerní besedy, které dětem vyplnily volný čas a během nichž se dozvěděly spoustu nových a zajímavých věcí. Všem, kteří přijeli popovídat (manželé Baltusovi o přírodě USA, Karel Turnovský o astronomii, Karel Hanzík o výrobě kantel a jiných starých strunných nástrojů, Jan a Pavel Buchtových s přáteli o zbraních a airsoftu, Jirka Rezler s kolegy z výrobního družstva nevidomých Spektra o EasyLinku) či zahrát a zazpívat (Martin Zezula), patří náš velký dík.
Další novinkami byly výlety na koupaliště do Tišnova, protože jsme naznali, že Svratka letos ke koupání moc vhodná nebyla, a rozdělení puťákových družinek tak, aby každá družinka měla trasu dle svých schopností a všichni si puťák užili.
Dle ohlasů účastníků se letošní tábor obzvlášť líbil, což nás jako organizátory velmi těší.
Podrobný popis táborového dění naleznete v kronikách nebo v textu Cesta za pokladem na Stříbrném jezeře od Martina Sukaného.

Táborová hymna

1.
Jezerní hladina na slunci blyští se,
vlnky si na ní pohrávají.
Pod ní je schovaný,  stovky let hlídaný,
poklad co Tonkava dobře tají.
Ref:
Tak vydej se po vzoru trempů a traperů,
nahoru k jezeru za pokladem.
Ten skrytej je bezpečně,
chovej se statečně,
hledej ho společně s kamarádem.
2.
Kornela najdeme, plánek mu vezmeme,
trempi jsou pochybná sebranka.
Berme však v úvahu nestálost útahů,
sliby se slíbí a nedodrží.
Ref:

Ukázka

Fotogalerie

Kamil si prohlíží přivezený exponát
Návštěva u šamana
Beseda o hudebních nástrojích
Beseda o astronomii
Hry na louce - pašeráci
Na koupališti v Tišnově
Etapovka - boj o oheň
Indiánský souboj u kůlu
Tancovačka po restauraci
Martin kráčí po ulici
Markétka prolézá kruh s rolničkami
Odpalování raket
Táborák
Beseda o zbraních
Vyjížďka na koních
Na nafukovací horolezecké stěně
Vyjížďka na raftu po Svratce
Beseda o EasyLinku
Zkoumání mapy s informacemi o pokladu
Vylovení pokladu ze Stříbrného jezera

Co řekli o táboře

vagtom

Předem bych chtěl říci, že tenhle tábor byl můj nejlepší tábor, kterého jsem se zúčastnil. Radek mě hodně překvapil příjemnými změnami, kterými se lišil tenhle tábor od minulých. Mám spoustu nových zkušeností a vědomostí díky besedám. Dále se mi hodně líbil nápad zajet si na koupaliště do Tišnova. Na táboře byli hodní a ochotní vedoucí, kteří každému pomohli v nesnázích. Obdivuju výdrž všech vedoucích. Skvělé etapovky, noční hra, puťák a stezka odvahy nás taky pobavily. Ve čtvrtek suprová restaurace s živou hudbou - to jsem si taky užil. Suprově jsem si zatancoval a zazpíval. A v pátek ptačka, která si myslím každému pomohla zlepšit si orientaci. Závěrem bych ještě rád všem, co si čtou tenhle text, tábor vřele doporučil. Celých čtrnáct dní bylo super. Nezapomínejte, že z táborů jsou vždy ty nejlepší zážitky. Napsal vagtom.

Martin Sukaný

Již po čtvrté jsem se tento rok zúčastnil letního rehabilitačního tábora pro nevidomé a slabozraké děti. Z počátku nudně vypadající akce(viz. táborová kniha Wink ) se postupem času rozvinul samostatný organismus žijící svým vlastním životem, který nás začal šíleným tempem pohlcovat do svého nitra. Musím říci, že tato akce byla ta nejpovedenější, jakou jsem měl tu čest prožít. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o realizaci, chod a samotný průběh tábora, protože pouze zde se mohu jednou za rok setkat se svými skutečnými a jedinými přáteli. Ze srdce děkuju! Martin Sukaný.

Andrea Klozová

Letošní tábor se mi hrozně moc líbil, byl jiný než ty předešlé, tím, že pro "starší" byly i trochu jiné programy, měla jsem skvělou hrací družinku, vedoucí i instruktora. Letošní tábor byl pro mě v mnoha věcech jistým přínosem, třeba takový Puťák. Doufám, že se někdy na tento tábor ještě podívám, sice už ne jako dítě, ale snad někdy jako instruktorka a i kdyby to nevyšlo, tak aspoň na návštěvu. Vždycky těch 14 dní uteče, člověk ani neví jak, ale obohatí ho to o spoustu zážitků. Pozná nové přátele a často i sám sebe.

Celý popis tábora od Andrei

Lukáš Hosnedl

Slza do brány síly - popis tábora od Lukáše Hosnedla

 

O táboře v médiích

Katka Zárubová, Vojta Polášek a Radek Pavlíček byli v pondělí 24.7.2006 pozváni paní Marcelou Antošovou do studia Českého rozhlasu v Brně, aby popovídali o tom, jak funguje tábor pro nevidomé děti.

Poděkování

V roce 2006 tábor podpořili:
Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Brna - finanční příspěvek ve výši 30 000 Kč;
Česká rada humanitárních organizací - finanční příspěvek ve výši 20 000 Kč;
• PORING plus - sleva na mobilní nafukovací horolezeckou stěnu;
KTR, s.r.o. - materiální dar v  hodnotě 700 Kč;
• Tyfloservis, o.p.s., krajské ambulantní středisko Brno - bezplatné zapůjčení speciálních pomůcek pro nevidomé.
Všem za podporu tábora velmi děkujeme.
Poděkování patří také všem těm, kteří se na přípravě a vlastní realizaci tábora aktivně podíleli.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.